فهرست تحریم‌های ‌اتحادیه اروپا علیه ایران

بانک تجارت همچنین در گذشته به بانک‌های مورد تحریم ایرانی در نقض و دور زدن تحریم‌ها کمک کرده و به عنوان مثال به مجتمع صنعتی شهید همت که توسط سازمان ملل تحریم شده و شرکت‌های پوششی آن مجتمع یاری رسانده است. این بانک ظرف چند سال گذشته به بانک‌های تحریم شده ایرانی توسط اتحادیه اروپا، از جمله بانک ملت و بانک توسعه صادرات ایران خدمات بانکی ارائه کرده است. این بانک همچنین به فعالیت‌های شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌ایران و شرکت‌های فرعی آن و سازمان صنایع دفاع ایران و سازمان لجستیک نیروهای مسلح ایران که مورد تحریم سازمان ملل قرار گرفته خدمات ارائه کرده است.

3- شرکت تایدواتر (Tidewater) که با نام شرکت تاید واتر میدل ایست هم شناخته می‌شود. این شرکت متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌است.

4- شرکت مهندسی و تولید توربین (Turbine Engineering Manufacturing): یک شرکت پوششی است که توسط سازمان صنایع هواپیمایی ایران که تحریم شده است برای فعالیت‌های مرتبط با خرید لوازم و تجهیزات، مورد استفاده قرار گرفته است.

5- شرکت واردات و صادرات سد (Sad Export Import Company): یک شرکت پوششی است که توسط سازمان تحریم شده صنایع دفاع در زمینه‌های جابه‌جایی و انتقال سلاح به سوریه مورد استفاده قرار گرفته است.

6-شرکت روسماچین (Rosmachin): شرکت پوششی که توسط شرکت سد و در جابه‌جایی تسلیحات مورد استفاده قرار گرفته است.

7- شرکت تجاری بهنام شهریاری: این شرکت دو کانتینر حاوی سلاح های مختلف در ماه مه ۲۰۰۷ از ایران به سوریه ارسال کرد که ناقض قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت سازمان ملل متحد بوده است.

8- شرکت دریایی بی آی آی اس با مسوولیت محدود (BIIS Maritime Limited): این شرکت به شرکت تحریم شده موسوم به (شرکت کشتیرانی) ایران و هند تعلق دارد و توسط آن شرکت اداره می‌شود.

9- شرکت حمل و نقل دریادلان سفید خزر (Darya Delan Sefid Khazar): این شرکت با نام خطوط کشتیرانی سفید خزر یا شرکت حمل و نقل دریای خزر یا شرکت حمل و نقل خزر یا شرکت دریای خزر هم شناخته می‌شود. این شرکت متعلق به شرکت خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی‌ایران است و توسط آن شرکت اداره می‌شود. براساس این گزارش اسامی شخصیت‌های حقیقی نیز عبارت است از:

1-علی اشرف نوری: معاون فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. رییس اداره سیاسی سپاه.

2-حجت الاسلام علی سعیدی: نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

3-امیرعلی حاجی‌زاده: فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

منبع :دنیای اقتصاد

/ 0 نظر / 27 بازدید