منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان
۱۳٩٠/۱٠/٩ :: ۱:۱۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

گوشه هایی از امتیازات بازار فارکس

 

نویسنده : مهدی عباسی

24 ساعته بودن: به دلیل به هم پیوستن شبکه بانکی تمام جهان و با توجه به گسترش ارتباطات الکترونیک به صورت بیست و چهار ساعته و بدون وقفه از ابتدا تا انتهای هفته امکان دسترسی به این بازار وجود دارد.

نقد بودن یا لایودیتی: طرف شما در اینجا فقط بازار است به این مفهوم که فقط با بازار معامله می کنید و به هیچ وجه به دنبال فروشنده یا خریدار نیستید.

مدیریت ریسک: به دلیل حجم بالای نوسانات روزانه (روزی 18 هزار دفعه تغییر قیمت) سرمایه گذار با انبوهی از فرصتها مواجه است که می تواند با توجه به ابزار آنالیز ریسک از آنها بهره برداری کند.


دو طرفه بودن: بر خلاف بازار سهام که معامله باید با خرید آغاز و با فروش پایان یابد در بازار ارز جهانی معامله را هم با فروش و هم با خرید می توان آغاز کرد.بدین مفهوم که میتوان یک ارز را در قیمت بالا تر فروخت و پس از کاهش قیمت همان ارز را خرید.یکی ازدلایل جذابیت این بازار همین نکته است که می توان از تمام نوسانات چه در جهت افزایش وچه در جهت کاهش سودبرد.

اعتبار مضاعف یا لوریج : سرمایه گذاران در این بازار می توانند با بهره گیری از وامهای از پیش تعیین شده تا صد برابر موجودی خود جهت معامله گری و سرمایه گذاری در این بازار اعتبار بگیرند. لذا می توانند با سرمایه های کوچک اقدام به انجام معاملات بزرگ نمایند.

 

شفافیت بازار: در این بازار اطلاعات و اخبار همیشه به صورت شفاف و یکسان در اختیار همه قرار می گیرد.

منبع : http://www.irantej.com

 موضوع مطلب : بازار فارکس
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت