منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان
۱۳٩٠/۸/٦ :: ٢:٠۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

نقش و اهمیت استاندارد در توسعه صنعتی

نویسنده : حسن جلینی

امروزه همگان به درستی دریافته اند که توسعه صنعتی بدون گسترش مبانی فرهنگی غیر ممکن است . سازمانها تا زمانی که فرهنگ صنعتی و الزامات فرهنگ صنعتی را نشناسند امکان ندارد بتوانند پیشرفت کنند و در سطح ملی و بین المللی به رقابت با سایر شرکتها بپردازند . نبود فرهنگ صنعتی ذوق و قدرت تحقیق و خلاقیت درونی بنگاههای صنعتی را دچار بحران می کند .

فرهنگ صنعتی یعنی داشتن تعهد و جدیت برای انجام کار که مشخصه امروز دنیای صنعتی است . بی تردید نقش روابط عمومی در ایجاد و گسترش چنین فرهنگی غیر قابل انکار است. در جوامع امروزی ارتباطات نقش بسیار موثری در پیشبرد اهداف یک سازمان صنعتی ایفا می‌کند.


بهبود کمی ‌و کیفی فعالیتهای سازمان، افزایش بهره وری از امکانات ونیروی انسانی درسایه انعکاس فعالیتهای سازمان با جامعه و بهره گیری از امکانات و قابلیتهای اجتماع و مشارکت عمومی‌افراد آن می‌باشد. در این راستا روابط عمومی‌ها به عنوان حلقه ارتباطی سازمانهای صنعتی با جامعه نقش بسیار مهمی‌دارند. هرچه این حلقه ارتباطی گسترده تر و محکم تر باشد، به همان اندازه سازمان در پیشبرد اهداف و فعالیتهای خود موفق تر خواهد بود. روابط عمومی یک سازمان صنعتی از طریق ارتباط با تولیدکنندگان، فروشندگان، انجمنهای صنعتی، وارد کنندگان و یا صادر کنندگان و از همه مهمتر مصرف کنندگان تولیدات صنعتی می تواند به خوبی از مسائل، مشکلات، نیازها و امکانات جامعه مطلع شده و انتقال یافته های خود به بخشهای مختلف صنعت، زمینه رفع معایب و رشد و توسعه صنعتی را فراهم کند. این مهم برای هیچ بنگاه اقتصادی ای بدون در اختیار داشتن روابط عمومی متخصص و کارامد میسر نخواهد بود. نگاهی به عملکرد غولهای صنعتی جهان به خوبی نشان می دهد در پس موفقیتهای صنعتی این شرکتهای بزرگ، کارشناسان روابط عمومی قدری حضور دارند که به خوبی نبض جامعه صنعتی را در دست داشته و خود را با آخرین تحولات جهانی هماهنگ کرده اند. در کشور ما نیز در چشم اندازهای کلان اقتصادی و با عنایت به پیام مقام معظم رهبری، جهاد اقتصادی به عنوان چراغی، فراروی فعالان صنعتی قرار گرفته است و از سوی دیگر با اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه ها، زمینه مناسبی برای خیزش صنعت کشور به سوی قله های رفیع پیشرفت برداشته شده است. در نتیجه لزوم نگاه جدی تر فعالان حوزه صنعت، به روابط عمومی می‌تواند سرعت دستیابی به اهداف کلان اقتصادی را دوچندان کند.

روز جهانی استاندارد فرصت مناسبی است تا همه فعالان عرصه صنعت، به ضرورت وجود ارتباطات سازنده و تعامل پویا توجه بیشتری داشته باشند و روابط عمومی های سازمانها و نهادهای صنعتی نیز با نیاز سنجی در حوزه فعالیت خود، به بازسازی و به روز رسانی اقداماتشان بپردازند و نقش واقعی و موثر خود را در به حرکت در آوردن چرخهای صنعت کشور ایفا کنند.

  • مدیر کل روابط عمومی‌و امور بین الملل
  • منبع : دنیای اقتصاد


موضوع مطلب : استاندارد
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت