منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان

معرفی فعالیتهای برون مرزی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران

مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در راستای صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور و در اولین حضور بین المللی خود علاوه بر ارزیابی از یک نهاد ارزیابی انطباق (CB) در کشور امارات متحده عربی (دبی) مسیر همکاری‌های بین مرکز ملی تایید صلاحیت ایران و نهادهای تایید صلاحیت در ابوظبی و دبی را نیز هموار نمود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی‌و امور بین الملل سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، محمد حسین کلانتر معتمدی رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در این زمینه اظهار داشت: در این سفر با حضور در نهاد تایید صلاحیت دبی (DAC) وملاقات با خانم امینه احمدمحمد؛ مدیر این مرکز و معاونان وی ضمن معرفی خدمات و توانائیها و ارائه عملکرد مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، آمادگی این مرکز را با توجه به توانمندی های فنی کشور برای ارائه خدمات ارزیابی و اعزام ارزیابان و متخصصین فنی به کشور امارات و مشارکت در بانک ارزیابان کشورمان اعلام نمودند. در این ملاقات خانم محمد نیز ضمن ارائه فعالیتهای DAC آمادگی و علاقمندی خود را در زمینه همکاری مشترک و استفاده از بانک متخصصین فنی کشورمان ابراز نمود. کلانتر معتمدی اضافه کرد: در ادامه این سفر نمایندگان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران ضمن حضور در مرجع استاندارد سازی و اندازه شناسی امارات متحده عربی (ESMA) در دبی با مدیر واحد تایید صلاحیت (ENAS) خانم امینه محمدحسن ومدیر واحد امور ارزیابی انطباق (ECAS) آقای عبدا... عبدالقادر المعینی ملاقات نمودند. وی در ادامه گفت : در این ملاقات که با حضور نماینده مرجع استاندارد سازی و اندازه شناسی امارات انجام گردید، نمایندگان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران ضمن ارائه فعالیتها، دستاوردها و توانائیهای مرکز با اشاره به توسعه همکارهای اقتصادی و مبادلات بازرگانی دو کشور بر تبادل کارشناس و دانش فنی ارزیابی انطباق و تایید صلاحیت بین دو سازمان تاکید داشتند.

در این ملاقات طرف اماراتی نیز با توجه به نیاز به متخصصین از کشورهای اروپایی و آمریکایی در فعالیتهای تایید صلاحیت دراین کشور که هزینه های سنگینی را ایجاب می‌نماید خواستار استفاده از کارشناسان فنی ایران از طریق بانک ارزیابان و بانک متخصصین فنی این کشور در کلیه زمینه‌های ارزیابی و تایید صلاحیت گردید. کلانتر معتمدی با توجه به درخواست طرف اماراتی اضافه کرد: با امضاء و اجرایی نمودن تفاهم نامه مشترک بین دو سازمان بتوان گام مهمی‌در پایداری و اطمینان در روابط دو کشور و همکاری های دو سازمان برداشت که این امر تاثیر مثبت در منطقه و مجامع بین المللی تایید صلاحیت که هر دو نهاد عضو آن هستند، می‌گذارد.

 

منبع : دنیای اقتصادموضوع مطلب : استاندارد
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت