منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان
۱۳٩٠/٦/۱۸ :: ۱٢:۱٤ ‎ق.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

بانوی میلیاردر در صنعت رسانه

نویسنده : الهام جوادی

ایندو جاین خانم میلیاردر هندی و رییس شرکت رسانه بنت- کولمان است. وی در سال 2010 با ثروت 8/2 میلیارد دلار در رده سیصد و پنجاه و چهارم فهرست میلیاردرهای مجله فوربز قرار گرفت.

دارایی‌های وی شامل روزنامه تایمز هند و روزنامه بازرگانی تایمز اقتصادی، شبکه‌های تلویزیونی تایمز اکنون، زوم وET now، شبکه‌های رادیویی اف ام میراچی و واحد رسانه دیجیتال تایمز اینترنت می‌شود.

ایندو جاین در 8 سپتامبر سال 1936 در فیض آباد در اوتار پرادش هندوستان به دنیا آمد. او عضوی از خانواده ساهو‌جاین، یک خانواده صنعتگر معروف در هند است و ثروت و کسب و کار خود را از این خانواده به ارث برده است. این خانواده یکی از مهم‌ترین خانواده‌ها در هندوستان به شمار می‌رود.


خانواده جاین گروه تایمز را از یک گروه انگلیسی خریداری کردند. این گروه در سال 1838 و توسط انگلیسی‌ها در مومبای تاسیس شده بود. پس از استقلال هندوستان مالکیت این روزنامه به خانواده مشهور صنعتگر دالمیاس رسید و بعدها نیز ساهو شانتی پراساد جاین از گروه کونال جاین آن را خرید. شرکت بنت‌ـ کولمان که مالک گروه تایمز است به خانم جاین به ارث رسید و گفته می‌شود ایندو جاین نقش مهمی‌در موفقیت این شرکت بر عهده داشته است.

شرکت بنت‌ـ کولمان بزرگ‌ترین شرکت خدمات رسانه در هندوستان است. این شرکت مالک یازده مرکز نشر، پانزده چاپخانه، پنجاه و پنج اداره فروش، بیش از 7000 کارمند، پنج روزنامه ، دو مجله سرشناس، بیست و نه مجله کوچک، بیست و دو ایستگاه رادیویی، دو شبکه خبر تلویزیونی و یک شبکه تلویزیونی روزمره است. دو روزنامه شرکت تایمز با بیش از روزانه 3/4 میلیون نسخه منتشر شده از بزرگترین روزنامه‌های هندوستان به شمار می‌روند. مجله‌های کوچک این شرکت نیز در بیش از 2460 شهر و روستا در هندوستان منتشر می‌شوند. گروه بنت‌ـ کولمان همچنین مالک بنیاد تایمز است که بازوی این گروه در امور خیریه به شمار می‌رود. درآمد گروه تایمز در سال 2009 در حدود یک میلیارد دلار برآورد شده بود.

همسر ایندو جاین، آشوک کومار جاین از دنیا رفته است. ایندو جاین دو فرزند دارد و در حال حاضر ساکن شهر دهلی در هندوستان است. دو فرزند ایندو جاین، سمیر و وینیت جاین در حال حاضر شرکت خانوادگی را اداره می‌کنند. از ایندو جاین به عنوان خانمی ‌معنوی، کارآفرین، خیر، نیکوکار و علاقه‌مند و حامی ‌فرهنگ و هنر یاد می‌شود. وی موسس و مدیربنیاد خیریه تایمز است که به خاطر فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش در جهت توسعه جامعه توانسته توجه جوامع بین‌المللی را کسب کند.

 

منبع : دنیای اقتصادموضوع مطلب : میلیاردرها
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت