منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان

تاکسیران هندی سابق، مالک فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دبی

 

نویسنده : الهام جوادی

میکی جاگتیانی میلیاردری هندی است که کسب و کار خود را در امارات را‌ه‌اندازی کرده است. وی در سال 2010 با ثروت 8/2 میلیارد دلار در رده سیصد و پنجاه و چهارم فهرست میلیاردرهای مجله فوربز قرار گرفت. میکی جاگتیانی ثروت خود را از گروه فروشگاه‌های زنجیره‌ای لندمارک بدست آورده است.

میکی موکش جاگتیانی در 15 آگوست سال 1952 در هندوستان به دنیا آمد. او دوران مدرسه خود را در شهرهای مومبای و بیروت گذراند و سپس به لندن مهاجرت کرد. میکی جاگتیانی برای ادامه تحصیل به دانشکده حسابداری لندن رفت، اما کمی‌بعد تحصیل خود را رها کرد. میکی جاگتیانی برای امرار معاش در لندن به تاکسیرانی


پرداخت. او کمی‌بعد به بحرین رفت و اداره فروشگاه محصولات کودکان را که از خانواده‌اش به ارث رسیده بود، به دست گرفت. میکی جاگتیانی کسب‌وکار خود را تنها با 6000 دلاری که از خانواده‌اش به ارث برده بود، شروع کرد. وی به ‌این شکل در سال 1973 از طریق شرکت خود، شرکت لندمارک، اولین فروشگاه خود را در بحرین بازگشایی کرد. میکی جاگتیانی به تدریج بر تعداد فروشگاه‌های شرکت خود افزود و همچنین حوزه فعالیت شرکت خود را به لوازم سرگرمی، مواد‌غذایی، هتلداری و الکترونیک گسترش داد. او همچنین بخش لجستیک و توزیع شرکت خود را گسترش داد.

امروزه در حدود 24 هزار نفر در سرتاسر جهان برای فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ لندمارک مشغول به کار هستند. گروه فروشگاه‌های زنجیره‌ای لندمارک بیش از 800 فروشگاه را در 15 کشور از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس، هندوستان، پاکستان، چین و اسپانیا، اداره می‌کند. فروش گروه لندمارک با بیش از ده برند اصلی در حدود 5/2 میلیارد دلار برآورد شده است. در حال حاضر‌این شرکت در حوزه‌های مختلفی چون مد، کفش، مبلمان، الکترونیک، مواد غذایی و هتلداری فعالیت می‌کند. گروه فروشگاه‌های زنجیره‌ای لندمارک بیشتر در بازار قشر متوسط جامعه فعالیت می‌کند که همین امر باعث سرپا ماندن ‌این شرکت در دوران رکود فروشگاه‌های زنجیره‌ای شد و در حالی که اقتصاد کشورهای حوزه خلیج فارس در رکودهای اخیر آسیب دیده بود، فروش ‌این شرکت به میزان بیست درصد افزایش داشت.

میکی جاگتیانی همچنین مالک بخشی از سهام فروشگاه‌های کالاهای لوکس ساکس در آمریکا، فروشگاه‌های دبنهامز در انگلیس و رستوران‌های زنجیره‌ای کارلوچیوز در بریتانیا است. جاگتیانی در سال 2008 وارد فهرست میلیاردرهای مجله فوربز شد.

میکی جاگتیانی با رنوکا جاگتیانی ازدواج کرده و سه فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن دبی، امارات متحده عربی است. همسر میکی جاگتیانی در حال حاضر بخش مد شرکت به نام اسپلش را اداره می‌کند. میکی جاگتیانی نه تنها در کسب و کار که در امور خیریه نیز فردی سرشناس است. او در سال 2000 بنیاد بین‌المللی توانمندسازی لندمارک را تاسیس کرد و از این طریق به ریشه کن سازی فقر در هندوستان کمک می‌کند.‌این بنیاد برنامه‌های توسعه تحصیلات و بهداشت‌، تامین مسکن برای کودکان بی‌خانمان،‌ ایجاد مدارس غیررسمی، کلینیک‌های عمومی ‌برای افراد بی‌خانمان و خانه سالمندان را دنبال می‌کند.

 

منبع : دنیای اقتصادموضوع مطلب : میلیاردرها
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت