منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان
۱۳٩٠/٥/٢۸ :: ٩:٠٦ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

دکتر فیزیک و میلیاردر گروه ارواز

نویسنده : الهام جوادی

الکساندر فرولوف مدیر ارشد اجرایی شرکت بزرگ فولاد ارواز، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد روسیه است. وی با ثروت 8/2 میلیارد دلار در سال 2010 در رده سیصد و پنجاه و چهارم فهرست میلیاردرهای مجله فوربز قرار گرفت.

وی ثروت خود را از حوزه معادن و فولاد به دست آورده است. الکساندر فرولوف یکی از همکاران و شریک میلیاردر دیگر روسیه، الکساندر آباراموف ، رییس شرکت ارواز است.

الکساندر فرولوف در 17 ماه مه سال 1964 در تولا در اتحاد جماهیر شوروی سابق به دنیا آمد. او برای تحصیل به موسسه فنی- فیزیکی مسکو رفت و در سال 1987 از دپارتمان فیزیک مولکولی و شیمیایی این موسسه فارغ التحصیل شد. او در سال 1991 از همین موسسه مدرک دکترای فیزیک و ریاضیات دریافت کرد.


الکساندر فرولوف برای موسسه انرژی اتمی‌کورچاتوف در مسکو مشغول به کار شد. وی از سال 1994 وارد گروه ارواز شد و از آن زمان تا کنون در موقعیت های شغلی مختلفی در این شرکت مشغول به کار شد. فرولوف از سال 2006 به عنوان رییس هیات مدیره گروه و از سال 2007 به عنوان مدیر ارشد اجرایی گروه ارواز انتخاب شد. وی مسوول اداره امور شرکت، توسعه استراتژیک کسب و کار، مدیریت مالی، ارتباطات سازمانی، توسعه فرآیندهای کسب‌وکار، منابع انسانی، امور حقوقی و تکنولوژی اطلاعات شرکت است.

الکساندر آبراموف شرکت ارواز را در سال 1992 تاسیس کرد. تجارت و خرید و فروش در اوایل دهه 1990 روش سریع و معمول برای کسب درآمد در روسیه به حساب می‌آمد. در این دوره رشد اقتصادی کند بود، کمبود نقدینگی تبدیل به مشکلی مزمن شده بود و کارخانه‌‌ها از هرگونه پیشنهاد پول نقدی از سوی یک تاجر استقبال می‌کردند. تجارت تا سال 1997 سودآوری کمی‌داشت و شرکت‌های تامین‌کننده به شرکت‌های تجاری، شامل شرکت ارواز، بدهی‌های زیادی داشتند. آبراموف شروع به خرید کارخانه‌های مختلف کرد. او بدهی‌های شرکت تولید فولاد «نیژنی تاگیل» به شرکتش را با سرمایه‌های آن معاوضه می‌کرد و همزمان سرمایه سهامداران دیگر کارخانه تولید ریل این شرکت را نیز برای خود می‌خرید.

گروه اروازیکی از بزرگ‌ترین گروه‌های تولید فولاد و استخراج معادن در جهان است که عمده فعالیت آن در روسیه انجام می‌شود. عمده محصولات این گروه شامل فولاد، سنگ‌آهن، محصولات مرتبط با فولاد، وانادیوم، ذغال سنگ و غیره می‌شود.

گروه ارواز در سال‌های اخیر به عنوان یکی از گروه‌های پیشتاز کسب‌وکار در بازار روسیه ظاهر شده است. سرمایه‌های این گروه شامل سه کارخانه تولید فولاد، سه معدن زغال، چندین کارخانه غنی‌سازی سنگ معدن و یک بندر بزرگ تجاری می‌شود. گروه ارواز در سال 2010 با بیش از 134 هزار کارمند، درآمدی بیش از 13/3 میلیارد دلار و درآمد خالصی در حدود 579 میلیون دلار داشته است. این گروه در سال 2008 بیش از 7/17 میلیون تن فولاد خام تولید کرده است و به این ترتیب 22 درصد کل فولاد کشور را تامین می‌کند. این گروه در ژوئن سال 2005 به بازار سهام لندن وارد شد.

الکساندر فرولوف ازدواج کرده و یک فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن مسکو در روسیه است.

 

منبع : دنیای اقتصادموضوع مطلب : میلیاردرها
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت