منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان

درخواست سنای آمریکا از اوباما برای تحریم بانک مرکزی ایران

بیش از 90 نفر از سناتورهای آمریکایی در راستای سیاست‌های ضدایرانی خود با نوشتن نامه‌ای به باراک اوباما خواستار تحریم بانک مرکزی ایران شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس روزنامه وال استریت ژورنال با اعلام این خبر به نقل از کارشناسان گزارش داد که اعمال تحریم‌های آمریکا بر ضد بانک مرکزی ایران موجب تشدید تنش بین آمریکا و متحدانش خواهد شد.


بر اساس این گزارش طرفداران تحریم بانک مرکزی ایران معتقدند در صورت تصویب این طرح، تهران از این پس عملا توانایی فعالیت در سیستم مالی بین‌المللی را نخواهد داشت و دریافت دلارهای حاصل از فروش نفت تقریبا برای ایران غیرممکن خواهد شد.

اما بسیاری از مقام‌های رسمی آمریکا بر این باورند قرار دادن بانک مرکزی ایران در فهرست سیاه تحریم‌های آمریکا عملا جنگ مالی و اقتصادی واشنگتن بر ضد تهران را تشدید خواهد کرد.

به علاوه مقام‌های آمریکایی به شدت نگران عدم همراهی سایر متحدان خود برای اعمال فشار بر بانک مرکزی ایران هستند.

به اعتقاد برخی کارشناسان اقتصادی و انرژی تحریم بانک مرکزی ایران تاثیر منفی زیادی بر بازار نفت خواهد گذاشت و به همین دلیل است که دولت آمریکا تاکنون از انجام چنین اقدامی خودداری کرده است. هند، چین و کره جنوبی از واردکنندگان عمده نفت ایران هستند.

در عین حال ایران هیچ مراوده مالی با آمریکا ندارد و تحریم بانک مرکزی ایران از سوی آمریکا به خودی خود تاثیری در فعالیت‌های این بانک نخواهد داشت.

 

منبع : دنیای اقتصادموضوع مطلب : مقالات اقتصادی
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت