منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان
۱۳٩٠/٤/۱٥ :: ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

میلیاردری که پسر یک راننده کامیون بود

نویسنده : الهام جوادی

دونالد اشنایدر فرزند ال اشنایدر موسس شرکت باربری اشنایدر نشنال است که شرکت و ثروت خانوادگی را به ارث برده و آن را گسترش داده است. مجله فوربز در سال 2010 را با ثروت 3 میلیارد دلار در رده سیصد و شانزدهم فهرست میلیاردرهای جهان قرار داد.

دونالد اشنایدر در سال 1936 در آمریکا متولد شد. اشنایدر دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه سنت نوربرت و مدرک MBA از دانشکده کسب و کار دانشگاه پنسیلوانیا است.


پدر دونالد شرکت باربری خود را در سال 1935 و تنها با داشتن یک کامیون راه اندازی کرد. ال اشنایدر کار خود در صنعت باربری و کامیون رانی را در سال 1932 و به عنوان یک راننده برای شرکت حمل و نقل اولسون شروع کرد. او در سال 1925 برای شرکت حمل و نقل پیترز شروع به کار کرد و در همان زمان با پولی که از فروختن اتومبیل خانواده به دست آورده بود یک کامیون برای خود خرید. این کامیون اولین قدم او در خلق شرکت باربری کامیونی خود، اشنایدر تراکینگ، به شمار می‌رفت. ال اشنایدر بعدها یک کامیون دیگر نیز خرید در حالی که همچنان بر تعداد مشتریان او افزوده می‌شد. ال در سال 1938 شرکت انتقال و انبارسازی بینز را خرید و بعدها نام آن را به شرکت انتقال و انبارسازی اشنایدر تغییر داد. شرکت او به خاطر خدمات فوق‌العاده به مشتریان و توانایی ذاتی

ال اشنایدر در رهبری، به سرعت رشد کرد. ال اشنایدر و همسرش اگنس صاحب 5 پسر و یک دختر شدند که سه نفر از پسران آنها به کسب‌وکار او وارد شدند. ال اشنایدر در سال 1983 در 75 سالگی درگذشت.

دونالد اشنایدر در سال 1976 رییس نماینده و رییس شرکت پدرش، ال‌اشنایدر شد. دونالد شرکت خانوادگی را رشد داده و آن را تبدیل به اولین تامین کننده خدمات حمل و نقل و لجستیک در آمریکا کرده است. او طی چهل سال اداره شرکت حمل و نقل و لجستیک خانوادگی درآمد آن را از 900 هزار دلار به 3/2 میلیارد دلار در سال رسانده است. دونالد اشنایدر در حال حاضر رییس و مدیر این شرکت است.

ناوگان اشنایدر نشنال شامل بیش از 15500 راننده می‌شود که در مجموع روزانه بیش از شش میلیون مایل را طی می‌کنند. همچنین شرکت اشنایدر نشنال بیش از 22 هزار شرکت وابسته داشته و در 23 کشور جهان فعالیت می‌کند و تبدیل به یکی از بازیگران کلیدی در صنعت باربری در جهان شده است. این شرکت به حداقل دو سوم 500 شرکت برتر فهرست فورچون، خدمات حمل و نقل و لجستیک ارائه می‌کند.

دونالد اشنایدر علاوه بر شرکت خانوادگی از سال 1988 تا سال 2005 یکی از مدیران شرکت فرانکلین الکتریک بود. اشنایدر در سال 1999 جایزه مدیر لجستیک و حمل و نقل برجسته در آمریکای شمالی، بالاترین درجه افتخاری در انجمن حمل‌ونقل آمریکا را از آن خود کرده است.

دونالد اشنایدر ازدواج کرده و 5 فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن گرین‌بی در ایالت ویسکانسین در آمریکا است.

 

منبع :دنیای اقتصادموضوع مطلب : میلیاردرها
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت