منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان

لئونارد لودر‌ پسر استه لودر معروف است که امپراتوری لوازم آرایشی و بهداشتی مادرش را به ارث برده است. او با ثروت 4 میلیارد دلار در سال 2010 در جایگاه دویست و دوازدهم ثروتمندان جهان قرار گرفت.

الهام جوادی- البته او نیز به زودی این امپراتوری را به دست پسرش ویلیام خواهد سپرد که در سال 2009 به عنوان رییس اجرایی شرکت انتخاب شد.
لئونارد ای. لودر در 19 مارس سال 1933 متولد شد. او فرزند ژوزف و استه لودر و برادر بزرگتر رونالد لودر است. لودر در مدرسه کسب و کار وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا تحصیل کرد و سپس برای ادامه تحصیل به مدرسه کسب وکار دانشگاه کلمبیا رفت. وی همچنین به عنوان ستوان در نیروی دریایی خدمت کرده است. لئونارد لودر در سال 1958 به شرکت مادرش پیوست. لئونارد با ایولین لودر ازدواج کرده و صاحب دو پسر به نام‌های ویلیام،‌ مدیر اجرایی شرکت‌های استه لودر،‌ و گری،‌ مدیر بنگاه شرکای لودر‌ شده است. لئونارد لودر تا سال 1999 مدیر اجرایی شرکت بود و در حال حاضر رییس این شرکت است.
استه لودر ( تولد: یک جولای 1906 – مرگ: 24 آوریل سال 2004) بانوی کارآفرین آمریکایی بود که به همراه همسرش ژوزف شرکت استه لودر را تاسیس کرد.


او تنها زنی بود که در فهرست بیست فرد تاثیرگذار در کسب و کار در قرن بیستم که مجله تایم در سال 1998 منتشر کرد قرار گرفت. او همچنین مدال آزادی ریاست جمهوری را دریافت کرده بود. استه لودر در نیویورک متولد شد. خانواده او مهاجرانی مجارستانی بودند. بخش زیادی از کودکی استه صرف کار کردن برای تامین خرجی خانواده بزرگشان شد. تمام نه فرزند خانواده استه در فروشگاه ابزارآلات خانوادگی به پدر و مادرشان کمک می‌کردند. استه نیز در زمان کار در این فروشگاه بود که اولین شم خود از کسب و کار را به‌دست آورد. فروشگاه پدرش درک بهتری از کارآفرینی و عوامل موفقیت یک خرده فروش به استه داد. رویای کودکی استه این بود که یک هنرپیشه شود. همان‌طور که استه بزرگتر می‌شد بیشتر به کسب و کار دایی‌اش علاقه‌مند می‌شد تا کار پدر. او قبول کرد که به دایی خود،‌ دکتر جان شوتنر‌ که یک شیمیدان بود کمک کند. او مالک شرکتی به نام لابراتوارهای راه جدید بود و محصولات آرایشی متعددی را به فروش می‌رساند. استه لودر وقتی مشاهده کرد که دایی‌اش چطور کرم‌ها،‌ لوسیون‌ها و لوازم آرایشی مختلف را می‌سازد، شیفته و محو این کار شد. دکتر شولتز به او شست‌وشو و ماساژ پوست را آموخت.
استه از دبیرستان نیوتاون فارغ‌التحصیل شد و پس از دبیرستان تمرکز خود را بر کسب وکار دایی خود قرار داد. استه یکی از کرم‌های دایی‌اش را فوق غنی و همه کاره نامید و شروع به فروش آنها به دوستانش کرد و کم کم به سراغ فروشگاه‌های لوازم آرایشی و آرایشگاه‌ها و حتی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها رفت.
استه در حدود دهه دوم زندگی خود با ژوزف آشنا شد و در سال 1930 با او ازدواج کرد. نخستین فرزند آنها، لئونارد در سال 1933 متولد شد. یک روز آرایشگری به نام موریس از استه در مورد پوست خوبش سوال کرد و او نیز چند عدد از کرم‌های دایی خود را برای او برد و طرز استفاده آنها را نیز آموزش داد. آرایشگر که بسیار تحت تاثیر بازاریابی استه قرار گرفته بود از او خواست تا محصولاتش را در سالن زیبایی جدید او بفروشد. استه در سال 1939 از همسر خود جدا شد، اما مجددا در سال 1942 با او ازدواج کرد.
استه لودر شرکت خود را در سال 1935 تاسیس کرد. وی در سال 1948 روسای مرکز فروش نیویورک را قانع کرد تا فروشگاهی در یکی از خیابان‌های معروف در اختیار او قرار دهند تا به فروش محصولاتش بپردازد. لودر در سال 1953 نخستین عطر خود را با نام یوث دو به بازار معرفی کرد. استه لودر فروشنده‌ای سخت کوش بود. او در مصاحبه‌ای دلیل موفقیت خود را چنین بیان می‌کند: «من هیچ روز از زندگی‌ام را بدون فروشندگی نگذرانده‌ام. من اگر چیزی را باور داشته باشم آن را می‌فروشم و در این کار پشتکار زیادی به خرج می‌دهم ». خانم لودر اعتقاد داشت اگر بخواهیم فروشنده باشیم باید با مشتری از نزدیک در تماس باشیم. او خود زمان زیادی را صرف مشاوره دادن به مشتریانش می‌کرد.استه لودر در اثر ایست قلبی تنفسی در نیویورک از دنیا رفت، اما همچنان رد پای قدرتمند او در صنعت محصولات آرایشی و بهداشتی باقی ماند. او نامی‌از خود باقی گذاشته که در بیش از 120 کشور دنیا شناخته شده است. امروزه برند‌های معروف و مختلفی در صنعت محصولات آرایشی و بهداشتی تحت کنترل شرکت استه لودر قرار دارند که شامل استه لودر، کلینیک، محصولات آرایش MAC، آودا،‌ بابی براون و لامر می‌شوند. فروش این شرکت در سال 2009 در حدود 32/7 میلیارد دلار بود. بیش از 28500 نفر برای این شرکت مشغول به کار هستند.موضوع مطلب : ترین ها
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت