منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان

فهرست تحریم‌های ‌اتحادیه اروپا علیه ایران

1- بانک مرکزی ایران: این بانک در فعالیت‌هایی برای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی دست دارد.

2- بانک تجارت: این بانک دولتی است و به طور مستقیم در خدمت تلاش‌های معطوف به کمک به برنامه هسته‌ای ایران بوده است. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۱ بانک تجارت به جابه‌جایی ده‌ها میلیون دلار کمک کرد تا به سازمان انرژی اتمی‌ایران که در اسناد سازمان ملل متحد مورد تحریم قرار گرفته است، در زمینه تهیه کیک زرد اورانیوم یاری برساند.


بانک تجارت همچنین در گذشته به بانک‌های مورد تحریم ایرانی در نقض و دور زدن تحریم‌ها کمک کرده و به عنوان مثال به مجتمع صنعتی شهید همت که توسط سازمان ملل تحریم شده و شرکت‌های پوششی آن مجتمع یاری رسانده است. این بانک ظرف چند سال گذشته به بانک‌های تحریم شده ایرانی توسط اتحادیه اروپا، از جمله بانک ملت و بانک توسعه صادرات ایران خدمات بانکی ارائه کرده است. این بانک همچنین به فعالیت‌های شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌ایران و شرکت‌های فرعی آن و سازمان صنایع دفاع ایران و سازمان لجستیک نیروهای مسلح ایران که مورد تحریم سازمان ملل قرار گرفته خدمات ارائه کرده است.

3- شرکت تایدواتر (Tidewater) که با نام شرکت تاید واتر میدل ایست هم شناخته می‌شود. این شرکت متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌است.

4- شرکت مهندسی و تولید توربین (Turbine Engineering Manufacturing): یک شرکت پوششی است که توسط سازمان صنایع هواپیمایی ایران که تحریم شده است برای فعالیت‌های مرتبط با خرید لوازم و تجهیزات، مورد استفاده قرار گرفته است.

5- شرکت واردات و صادرات سد (Sad Export Import Company): یک شرکت پوششی است که توسط سازمان تحریم شده صنایع دفاع در زمینه‌های جابه‌جایی و انتقال سلاح به سوریه مورد استفاده قرار گرفته است.

6-شرکت روسماچین (Rosmachin): شرکت پوششی که توسط شرکت سد و در جابه‌جایی تسلیحات مورد استفاده قرار گرفته است.

7- شرکت تجاری بهنام شهریاری: این شرکت دو کانتینر حاوی سلاح های مختلف در ماه مه ۲۰۰۷ از ایران به سوریه ارسال کرد که ناقض قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت سازمان ملل متحد بوده است.

8- شرکت دریایی بی آی آی اس با مسوولیت محدود (BIIS Maritime Limited): این شرکت به شرکت تحریم شده موسوم به (شرکت کشتیرانی) ایران و هند تعلق دارد و توسط آن شرکت اداره می‌شود.

9- شرکت حمل و نقل دریادلان سفید خزر (Darya Delan Sefid Khazar): این شرکت با نام خطوط کشتیرانی سفید خزر یا شرکت حمل و نقل دریای خزر یا شرکت حمل و نقل خزر یا شرکت دریای خزر هم شناخته می‌شود. این شرکت متعلق به شرکت خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی‌ایران است و توسط آن شرکت اداره می‌شود. براساس این گزارش اسامی شخصیت‌های حقیقی نیز عبارت است از:

1-علی اشرف نوری: معاون فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. رییس اداره سیاسی سپاه.

2-حجت الاسلام علی سعیدی: نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

3-امیرعلی حاجی‌زاده: فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

منبع :دنیای اقتصادموضوع مطلب : متفرقه
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت