منطقه طلایی مدیریت
Golden situation management=People + Organization + environment
درباره وبلاگ
عظیم جعفری

فوق لیسانس مدیریت مالی حسابرس ارشد مالیات

نويسندگان
۱۳٩٠/۳/٢٢ :: ۱۱:٢٢ ‎ق.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

کسری پنهان و آشکار بودجه

نویسنده : فرشاد مومنی

همواره در نظام بودجه  ریزی ایران درآمدها بیشتر از واقعیت ها تخمین زده می شود و هزینه ها به تبعیت از سطح درآمد نفتی مستقل از نیازها و ظرفیت جذب در نظر گرفته می شود و به همین خاطر کسری بودجه پنهان و آشکار

مثل هنجاری مزمن دامنگیر اقتصاد است. به واسطه اهمیت آثار گسترده ای که جهت گیری های بودجه  روی سرنوشت کشور دارد، طی سه چهار هفته در جلسات پنجشنبه از زوایای مختلف بودجه را مورد بررسی قرار می دهیم. با جلب توجه به این نکته که طی 5، 6 سال گذشته، بودجه کل کشور تقریبا معادل تولید ناخالص سال قبل است امید است بتوانیم ابعاد اهمیت بودجه را روی حیات جمعی منعکس کنیمادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت بودجه
۱۳٩٠/۳/٢۱ :: ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

 

بازاریابی مدرن

دنیایی که امروزه در آن بازاریابی وجود دارد به کلی تغییر کرده است. تکنولوژی‌ها از اینترنت تا بیوتکنولوژی دائما علوم و جوامع مختلف را دگرگون می‌سازد.دغدغه‌های اجتماعی از تاثیر شرکت‌ها روی محیط زیست تا مسوولیت اجتماعی سازمانی، روابط بین سازمان‌ها و محیطی را که در آن فعالیت می‌کنند، تغییر داده است. کانال‌ها و تکنولوژی‌های جدید در حال تغییر فضایی که بازاریابی در آن فعالیت می‌کند، بوده و جهان مجازی معنای جدیدی را از مفهوم مکان در بازاریابی معرفی می‌کند. پروژه‌های گروهی مانند نرم‌افزارهای Open source (نرم افزار متن باز: به نرم‌افزارهایی می‌گویند که افراد می‌توانند در کد منبع آنها تغییر ایجاد کرده یا اشکالات احتمالی آنها را رفع کنند) یا سایت‌هایی مانند Wikipedia مشتریان را تبدیل به پدیدآورندگان محصولات جدید نموده است.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مقالات مدیریتی

 

اصلاح فضای کسب و کار به جای افزایش تعرفه‌ها

صدور و اعطای مجوز برای واردات طبق قانون بر عهده نزدیک به 30 دستگاه و سازمان دولتی است که اگر دستگاه‌های متولی امر تولید، اطلاعات یا آمار غلط به وزارت بازرگانی اعلام کنند، این وزارتخانه نیز قادر به تنظیم بازار نخواهد بود.

امروزه اگر می‌خواهیم با پدیده‌ای به عنوان واردات بی‌رویه یا واردات کالای غیرکیفی مواجه نباشیم باید دستگاه‌هایی متولی امر تولید هرچه سریع‌تر الزامات و استانداردهای لازم را به وزارت بازرگانی اعلام کنند تا این وزارتخانه با ابلاغ آنها به گمرک بتواند طرح مدیریت واردات خود را بهتر از گذشته انجام دهد.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : کسب و کار
۱۳٩٠/۳/٥ :: ۱۱:٥٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

 

مدیریت تغییر فناوری

*منبع: ماهنامه تدبیر

خلاصه

هر گاه سازمانی در صدد اجرای یک تغییر با کمک فناوری، ارتقای محصول و یا انتقال فناوری برآید، اولین گام انجام یک تحلیل روی نتایج و آثار آن پیش از وقوع است.

این نوشتار نگاهی است هدفمند به تغییراتی که فناوری در مدیریت ایجاد می‌کند. مباحثی که در اینجا مطرح می‌شود عبارت‌اند از:

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت تغییر
۱۳٩٠/۳/٥ :: ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

 

مدیریت تغییر چند وجهی

نویسنده : نبی آبکنار

منبع : منبع: www.theworkingmanager.com/21 july 2004

بیست سال قبل یا بیشتر، مدیران در مقوله فعالیتهای کاری و ایمنی شغلی، یک سری از تغییرات اساسی را تجربه کرده اند. دیگر دوران مدیریت بر تغییرات اندک در محیطهای نسبتاً باثبات به سر آمده و جای خود را به محیطهایی داده که نه تنها پیوسته اند بلکه تغییرات چندگانه نیز باید به طور همزمان مدیریت شوند. مقاله حاضر از تجربیات نگارندگان آن استخراج شده تا محیطهای متغیر چندبعدی را برای درک شکلهای متفاوت تغییر، نیروهای موجود بین آنها و چگونگی انتخاب بهترین روش مدیریت اینگونه تغییرات ازطریق رهبری موثر، تشریح کند.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت تغییر
۱۳٩٠/۳/٥ :: ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

 

مدیریت تغییر پروژه

منبع: ماهنامه تدبیر

مقدمه:

تغییر و تعارض در پروژه ها در کار و حتی در زندگی روزمره بسیار شایع است. هرگونه حذف، اضافه یا تجدیدنظر در اهداف و دامنه پروژه بدون توجه به آنکه زمان پروژه را کاهش یا افزایش دهد، تغییر می نامند. ایجاد تغییر در یک پروژه می تواند متأثر از عوامل بسیاری باشد. برخی از این عوامل، اشتباهات در برآوردهای اولیه، تغییرات فناوری در طول انجام پروژه، تغییرات شرایط بازار محصولات، کاهش بودجه و یا تغییرات ناخواسته جدول هزینه هستند. اما در حالت کلی و در بیشتر موارد فقدان ارتباطات به موقع و موثر یا فقدان یکپارچگی، عدم قطعیت، محیط درحال تغییر و افزایش و پیچیدگی پروژه، موجب تغییر پروژه می شود. علاوه بــر ایـن، این گونه تغییرات می تواند بر جنبه های دیگر زمان بندی اجرا، اثر بگذارد که در این صورت نتایجی برای مدیریت برنامه به همراه خواهد داشت. در مدیریت پروژه، تغییر پروژه می تواند موجب تغییر قابل توجه در مدت قرارداد و کل هزینه مستقیم و

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت تغییر
۱۳٩٠/۳/٥ :: ۱۱:٤٧ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

 

مدیریت تغییر برای اجرای فناوری اطلاعات

نویسنده : احمدرضا اخوان صراف - مجید آراسته

منبع: ماهنامه تدبیر

چکیده

در دنیای امروز مدیران با آگاهی کامل سازمان های خود را در معرض تغییر و توسعه در زمینه های خط مشی ، ساختار ، رفتارهای انسانی و فناوری قرار می دهند. یکی از مهم ترین جنبه های تغییر ، تغییر در بکارگیری و استفاده از فناوری به ویژه فناوری اطلاعات است.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت تغییر

 

چگونه تغییر سازمانی را رهبری و مدیریت کنیم؟

منبع : مدیر یار

رهبری تغییر مدلی است که با سبک‌های رهبری سعی در یادگیری و رشد مستمر دارد

چکیده

این مقاله به موضوع رهبری و مدیریت تغییر می‌پردازد و روش‌ها و استراتژی‌های برخورد با تغییر را شرح می‌دهد. رهبری تغییر، استراتژی‌های رهبری تغییر شامل رهبری تغییر از طریق قدرت، رهبری تغییر از طریق استدلال و رهبری تغییر از طریق بازآموزی، فرایند تغییر، نقش‌های درگیر در فرایند تغییر، معیارهای اجرای تغییر و روش برخورد با مقاومت در برابر تغییر مباحث این مقاله را تشکیل می‌دهند.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت تغییر

 

تحلیلی جامعه شناختی از نقش تغییرات اجتماعی درتحولات فرهنگی

نویسنده : دکتر محمد تقی شیخی

منبع : http://www.iranpress.ir

تغییر قانون طبیعت است و بر آن اساس است که فردا با امروز متفاوت خواهد بود همان طور که امروز با دیروز فرق دارد. ساختار اجتماعی در معرض تغییرات بی‌وقفه است . گرچه افراد سعی در پایداری وثبات دارند و جوامع تخیل تداوم را در خود می پرورانند ولی آن هرگر تحقق نمی یابد . این خود یک حقیقت آشکار است که جوامع به عنوان یک پدیده رو به تغییر در حال رشد انحطاط و تجدید هستند و طی گذشت زمان رنج می‌برند. تغییرات اجتماعی گرچه در تمام جوامع و تمامی ادوار اتفاق افتاده و می‌افتد اما میزان آن از جامعه‌ای تا جامعه دیگر متفاوت است . در جامعه‌ای این تغییرات تحت شرایط خاص ممکن است سریع ولی در جامعه دیگر کند باشد . شناخت پیدا کرد نسبت به این تغییرات خود در گروه مطالعه جهات ظهور و علل آن تغییرات است.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت تغییر
۱۳٩٠/۳/٥ :: ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

 

بیست راهکار در مهندسی تغییر

منبع :مدیر یار

1- تغییر در شیوه ها وانعطاف لازم برای ایجاد این تغییر رمز بسیار خوبی برای موفیت بشمار می آید .

2- اگر کاری را که همیشه انجام داده اید انجام دهید به همان نتیجه ای می رسید که قبلاً رسیده اید اگر نتیجه دیگری می خواهید کاری دیگر انجام دهید .

3- ابتدا مشخص کنید و باور کنید که چیزی وجود دارد که باید تغییر کند .

متغیر را بشناسید ، تازمانی که باور نکنید چیزی باید تغییر کند هیچ اتفاقی نمی افتد .

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت تغییر
۱۳٩٠/۳/٥ :: ۱۱:۱٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

 

۱۰۱نکته مدیریت تغییر

منبع: کارآفرینان امیرکبیر

برنامه‌های تغییر برای استمرار و دوام باید جامعیت کامل داشته باشند

امروزه تغییر مهم‌ترین عامل مؤثر در مدیریت کسب و کار موفق محسوب می‌شود. سازمان‌ها (و افراد شاغل در آنها) باید نگرش مثبتی نسبت به مساله تغییر داشته باشند تا از این طریق توان رقابتی خود در بازارهای تهاجمی امروزی را حفظ کنند. عدم توجه به یک روند در حال تغییر ممکن است بسیار پرهزینه باشد. این مقاله به مدیران می‌آموزد که برای بقای خود چگونه همواره یک گام از رقبا جلوتر باشند، روند تغییرات را تعیین کنند، و رهبری یک پروژه تغییر را بر عهده بگیرند.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت تغییر
۱۳٩٠/۳/٥ :: ۱۱:٠٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : عظیم جعفری

 

101 راهبرای ایجاد وفاداری در مشتری

 

نویسنده : ادوارد اورت هاله

برگردان: علیرضا رمضانی - مدیریت شعب جنوب غرب تهران

منبع : مدیر یار

خدمت به مشتری وظیفه‌ تک‌تک کارمندان یک سازمان است. این خدمت با ایجاد روابط مثبت بین مشتری و کارمند در یک زمان حاصل می‌شود. ایجاد رابطه‌ دیرپا با مشتریان موجود بسیار سودمندتر از تغییر پیاپی آنها است. جذب یک مشتری جدید هزینه‌اش 5 برابر بیشتر از حفظ یک مشتری موجود است و رساندن یک مشتری جدید به همان سطح سوددهی هزینه‌اش 6 برابر بیشتر است.

 ادامه مطلب ...

موضوع مطلب : مدیریت تغییر
موضوعات
RSS Feed
جزوات کنکور کارشناسي ارشد مديريت